8 Mayıs 2011 Pazar

HAYATIMDAKİ 2. ANNELER GÜNÜ

Ben hem babaanneme hem anneanneme hem de kendi anneme ANNE diye hitap ediyorum çünkü annem de babam da kendi annelerine anne diyorlar.Duyduğumu uyguluyorum ben de :) 
Anneannem haftasonu teyzemin yanına gitmişti. Anneler gününde onu arayıp "Ay Yaw Nu anneanne" dedim :) Benim dilimce "I love You anneanne" demek. Çok mutlu oldu. Onu çok özledim. Kapıyı açıp "by by anneanne git git" diyorum. Ama evde yok. Neyse ki yarın geliyor.
Anneannemi aradıktan sonra halamlara kahvaltıya gittik, ben yine Defne Abla ile oynadım, kudurdum. Bugünlerde en sevdiğim oyun hop hop. Evde koltukta yatakta nerede olursa olsun zıplamayı çok seviyorum. En çok da caminin yanındaki hop hop hoşuma gidiyor. Her caminin yanında hop hop var sandığım için cami görünce "cami ,hop hop" diye heyecanlanıp bağırmaya başlıyorum :) 

Şarkı dinlemeyi çok seviyorum. En çok da Nilüfer'in "Erkekler ağlamaz" şarkısı'nı. Annemin cep telefonundan günde 50 kez dinleyip şarkı bitince de "bi daha" diyorum. Çalmazsa "Erkekleeeeer" diye ağlamaya başlıyorum. Tabi toplum içinde olunca komik oluyor :)  Tarkan'ın tüm şarkılarını ve Candan Erçetin'in "Git" şarkısını duyunca da kilitlenip kalıyorum. En sevdiğim kanal artık çizgi film kanalı değil kliplerin yayınlandığı Power Türk. 

Geçen gün annem mutfakta iş yaparken ben de yanında duruyordum. Parmağımı damacanaya sıkıştırdım. Annem anlamadı. Gitti geldi beni çağırdı ama ben korkudan olduğum yerden kığırdayamadım. Parmağım da çıkmadı bir türlü :( Sonunda annem olayı farkedip parmağımı kurtardı. Şimdi damacananın yanından cısss diyerek geçiyorum pek de yaklaşmıyorum. 

Yeni bir çok kelime öğrendim. Köpük, bayrak, Atatürk, kahvaltı, aktapot...  ve daha aklıma gelmeyen bir çok kelime :) 3 heceli kelimeleri de söylüyorum ama henüz 3 kelimeli cümle kuramıyorum. 
Bugünlerde hayat böyle, bir de haftasonu yeni evimize taşınıyoruz. Annem telaşlı ben de çok heyecanlıyım.

Hiç yorum yok: