21 Ağustos 2011 Pazar

2 YAŞINA 1 AY KALA

Beril gitgide büyüyor her hafta hatta her gün yeni birşeyler öğrenip anesinin tabiri ile Level atlıyor. 4 kelimeli cümlelere geçti." Ne güjel ayakkabılarınıj valmış" ya da "ne çok lüjgal eşiyomuş " gibi cümleler kuruyor. Gezmeyi çok seviyor. Yeni evlerine çabucak alıştı en sevdiği şey Fransız balkondan dışarıyı izlemek ve Çocuklaaarr diye bağırmak :) 
Babası ile balkon yıkamayı, annesi ile gezmeyi, Aslı teyzesi ve Gökhan amcası ileboğuşmayı Esra teyzesi ile de bilgisayarda resimlere bakmayı çok seviyor. Bir de aaafon(Iphone) da parmakları ile ittire ittire kendi fotoğraflarına bakıyor. :)  Annesi ile kek yapıp ağzını burnunu çikolataya buluyor...
 


Müziğe bayılıyor bir çok şarkının sözlerini ve istiklal Marşını ezbere biliyor. Ezan sesinden hem korkuyor hem de onunla uyumayı çok seviyor. Annesi cep telefonuna ezan yükledi o yüzden :)

İnsanlarla hala çok samimi. Mutlaka göz teması kuruyor el sallıyor öpücük atıyor. Bu bir kafedeki garson da olabiliyor yan arabadaki şöför de ... Beril mutlaka sıcak bir temas sağlıyor dikkat çekmeyi çok seviyor.
Ancak parkta yaşıtı bir çocuk kolunu ısırıp iz bıraktığından beri kendi yaşıtı çocuklardan biraz çekiniyor.Büyük abiler e ablalarla oynamayı tercih ediyor.

Evlerinin olduğu sitede parkta çocuklarla evcilik oynamayı ve kaydıraktan kaymayı çok seviyor. Babası kay dedi diye surat asan 5 yaşlarında bir çocuğun karşısına geçip aynı mimikleri yaptı ve çocuğu taklit etti bir yandan da gülerek alaya aldı. Korkunç bir taklit yeteneği var. Söylenilen her kelime anında öğrenşiliyor ve taklit ediliyor. Annesi yavaş yavaş İngilizce kelimeler öğretiyor hepsini çok net hatırlıyor ve göster denilince gösteriyor. Çocuk gibi değil de büyümüş de küçülmüş gibi. Her şeyin farkında ve kocaman yürekli mutlu bir çocuk o :) Tam da olmasını istediğimiz gibi.    Hiç yorum yok: